Jak zjistit velikost prstenu?

Velikost prstenu měřte během dne, v klidovém stavu a při normální tělesné teplotě. Ve velké zimě, při nervozitě nebo ze strachu se „smrskávají“ a naopak ráno, v horku či po fyzické námaze nabývají na objemu a natékají. 

Nezapomeňte počítat také s kloubem, přes který musíte prsten na prst nasadit. 

Jestliže vaše velikost je na hranici dvou velikostí, doporučuji zvolit spíše větší velikost.

 

Porovnání velikosti s jiným prstenem

Pokud už na daném prstu nějaký prstýnek nosíte, je toto nejjednodušší způsob, jak zjistit velikost nového prstenu. Prostě vezměte tento prstýnek ze své šperkovnice a změřte jeho průměr (vnitřní rozměr) v milimetrech. Nezapomeňte ale, že by měl mít podobnou tloušťku jako nový prstýnek, na který máte zálusk.

Prsteny, které mají široký kroužek, bývají obvykle těsnější než tenké prsteny. Naměřená velikost obecně odpovídá spíše tenčímu prstenu. Pokud tedy máte v plánu koupit masivnější prsten, připočtěte k tomu ještě rezervu přibližně 2-3 mm.

 

 

 

Naměřenou velikost prstenu si můžete zkontrolovat. Když si změříte vnitřní průměr prstýnku v mm a vynásobíte ho 3,14, tak dostanete jeho obvod, tedy EU velikost.

Navštivte klenotníka

Nejpřesnější způsob měření velikosti prstenu. Ve zlatnictví na to mají klenotnické kroužky, pomocí nichž zjistí velikost vašeho prstenu opravdu přesně. Podle toho, jak se vám prstýnek nasazuje a sundává, vám navíc zkušeným okem poradí, která velikost je právě pro vás nejlepší.

 

Tabulka velikostí

Pokud vám i přesto nebude prsten sedět, výměna za vhodnější velikost je možná, pokud je daná velikost skladem.

Screen Shot 2020-10-28 at 10.44.42.png
Screen Shot 2020-10-28 at 13.17.15.png