Proč dělám radost hlavně maminkám?

Protože jsem také máma a moc dobře vím jaké je mateřství... je nádherné, a taky pořádně náročné. Občas potřebuju nakopnout, pomoc, podporu, harmonii, vyladění a v neposlední řadě si potřebuji někdy udělat radost. Třeba originálním šperkem.

 

Od dětství mě zajímaly drahé kameny (v dospělosti také, ale ty měly jinou tvrdost - takovou diamantovou :-). Na mateřské dovolené jsem se začala zajímat o moc a sílu drahých kamenů intenzivněji. Začala jsem hledat kombinace na své fyzické i psychické neduhy. Nemusím nikomu vysvětlovat, že s dětmi to občas není jako na instagramovém obrázku, a že s horečkou bych byla raději, aby se děti staraly o mne, nebo jsem se mohla propadnout do své postele a nevylézt týden.

 

Krystaly mě neskutečně posilují a začaly pomáhat také mému okolí. A já jsem je začala podle potřeby navlékat. Až se z toho stala vyhledávaná vášeň, která pomáhá a zdobí. Vytunila jsem svou službu a přikládám také personifikované dopisy, které pohladí duši.

Došlo mi, že život je vlastně jako ten náramek. Navlékáme kamínek po kamínku, občas se objeví přívěsek (smích, já mám dva :-)),  velký balvan (rozhodně nemyslím manžela) a sem tam i diamant. Tím je totiž každá z nás. Nepravidelná a nedokonalá. Začnete-li ten nedokonalý nerost brousit a pilovat, získáte ryzí klenot. Životní zkušenosti a mateřské povinnosti z nás vysekávají ten nejkrásnější a nejtvrdší briliant, který září, má svou vysokou cenu a nevyčíslitelnou hodnotu.