top of page

Celebrity v běžném životě?  

No přece mámy…

_98A9915-2_edited.jpg
PHOTO-2018-10-20-21-18-52.jpg

Přemýšleli jste někdy nad tím, kdo je opravdovou celebritou? Ano… máma. Dělala šoféra, učitele, chůvu, kuchařku, sportovního trenéra, rozhodčího, psychoterapeuta, animátora i zdravotní sestru. Naučila vás chodit, mluvit, vidět krásy světa. Kolik nocí nespala, kolik bolesti a pocitu marnosti si prožila? Nedala to ani koutkem oka znát a vždy se na vás usmála. Poslední čtvereček čokolády dala vám, i když na něj měla chuť.  Dala vám život.

 

Nezáleží na tom, zda to dělala vaše maminka nebo jste mámou vy. Ženy, které jsou matkami jsou prostě CELEBRITY.

 

Celebrity oslavují každý den. Maminky si zaslouží oslavovat sebe, protože vykonávají tu nejsložitější práci na světě, která je tak málo ceněná. Mají pocit, že u výchovy chybují. Ruku na srdce, copak ve škole učili, jak správně vychovat lidskou bytost? A občas mají pocity viny. Nejdůležitější pro dítě je pocit bezpečí, láska a porozumění. Že to dělá přece každá máma pořád?

 

Hurá… tak jim i sobě odpusťte! Že nemluvíte čínsky, nenásledujete výchovné guru  a nekrmíte děti bezlepkovou pránou. Guru jste vy a vaše matky i babičky. Odpusťte sobě i jim drobné nedostatky. Pamatujte si, že i vy, i ony jste tou nejlepší mámou pro své dítě.

bottom of page