top of page

Péče o šperky

Doporučujeme šperky Mumrai sundávat před koupáním, sprchováním, před používáním kosmetických přípravků, při manuální práci nebo při jiné aktivitě, u které může dojít k fyzickému poškození šperku.

Drahé kovy

 

Černání neboli oxidace se týká většiny kovů. Hlavně stříbrné šperky časem oxidují, tedy matní a černají. Jedná se o přirozený proces. Neznamená to, že materiál šperků je nekvalitní. Vysoká vlhkost vzduchu, kyselé prostředí a různé tělové přípravky oxidaci zrychlují. Naše stříbrné komponenty a šperky jsou rhodiované, což oxidaci stříbra výrazně zpomalí. A protože tato úprava kovu neobsahuje nikl, je vhodná i pro alergiky.

 

Minerály

Polodrahokamy dokážou fantasticky pohlcovat, uchovávat, a vysílat nejrůznější energie a je potřeba je čas od času očistit a dobít, aby mohly působit na své nejvyšší úrovni. Péče o minerály se může stát vaším rituálem, kdy si uděláte čas jen pro sebe.

 

Zde je několik rad, které náramky z minerálů ocení:

 

  • Než šperk začne zdobit vaše tělo, je třeba ho energeticky očistit. Mohou na něm ulpívat “cizí” vibrace. Mumrai před odesláním očišťuje krystaly pro svého nositele, ale kdo ví, jakou náladu měl pošťák :-)

  • Pokud náramek nepoužíváte - uchovávejte ho v krabičce. Tím zabráníte působení cizích vibrací.

 

A jak Váš šperk (o)čistit?

 

Při všech metodách čištění myslete na to, že z náramku smýváte vše negativní a vracíte mu původní energii.

 

Zde jsou některé z nich:

 

  • Přidržte náramek pod tekoucí vodou.

  • Položte ho na místo, kam dopadá sluneční svit. Nezapomínejte, že některé kameny odrážejí sluneční paprsky, takže pozor na požár!

  • Měsíc (hlavně při úplňku) výrazně dobíjí baterky našim náramkům.

Rudraksha

 

Rudraksha po kontaktu s vodou může časem ztmavnout.  Ztmavnutí semínka může mít však i jinou příčinu. Říká se, že semínko tmavne, když z vás bere negativní energii.

 

Péče o Rudrakshu

 

Každý měsíc Rudrakshu namočte na pár minut do misky s teplou vodou a jemným kartáčkem semínka očistěte. Poté semínka natřete kokosovým nebo mandlovým olejem (případně pro příjemnou vůni semínka natřete olejem ze santalového dřeva). Olej nechte chvilku působit a pak jemným hadříkem vetřete do Rudrakshy. Pozor na ostatní komponenty náramku, těm olej nedělá dobře.

Pukaný křišťál

 

Díky pukancům a trhlinkám se jedná o nejkrásnější variantu čistého horského křišťálu, která na Zemi existuje. Právě jeho prasklinky dávají náramku až diamantově třpytivý vzhled. Právě ona jistá neDOKONALOST tvoří šperk naprosto dokonalým a originálním. Zabraňte pádu na zem! Na to je pukaný křišťál citlivý a nemá to rád.

 

Čistěte náramky s láskou, vaši péči vám vrátí.

bottom of page